Průběh realizace

Otevření interiérového hřiště nebo trampolínového parku není něco, co se dá udělat přes noc. To je důvod, proč jsme vytvořili tohoto průvodce, který Vás krok za krokem provede celou problematikou od přípravy projektu, přes realizaci až k samotnému provozu hřiště.

Na základě našich více než 15letých zkušenosti z oboru a zkušeností našich zákazníků víme, že existuje mnoho faktorů, které je třeba brát v potaz před tím, než otevřete interiérové hřiště. Ujistěte se, že znáte místní podmínky a situaci ohledně volnočasových aktivit, spádovou oblast, pojmenujte cílové skupiny Vašich zákazníků a zkuste si představit, jakou konkurenční výhodu byste jim chtěli nabídnout. BabyKoutek Vám s tímto vším samozřejmě pomůže a společně najdeme to nejlepší řešení pro Vás. Podívejte se na náš manuál jak postupovat a neváhejte nás kontaktovat, abychom společně začali plánovat Váš nový projekt.

Začátek

Celý proces před realizací interiérového hřiště nebo trampolínového parku může být časově hodně náročný a vyžaduje velké odhodlání investora. Pokud si stanovíte jasný cíl a podnikatelský plán, pomůže Vám to zůstat motivovaný.

Nejenže proces od začátku k cíli může být těžký a časově náročný, je důležité si také uvědomit, že provozovatel hřiště nebude mít čtyřicetihodinový pracovní týden. Většina hřišť je otevřena 6 dnů v týdnu od 10-19 hodin, trampolínové parky potom často i ve večerních hodinách. Na začátku toto často musí zvládnout majitelé sami.

Kromě mnoha hodin, které budete do projektu investovat, je třeba si uvědomit, že na konci jste to Vy, kdo je „tváří“ Vašeho hřiště. Vaše nadšení musí motivovat Vaše zákazníky, aby se k Vám vraceli, a Vaše zaměstnance, aby kvalitně pracovali.

Jste připraveni realizovat svůj sen? Pak je čas na další krok!

Lokalita

Po analýze konkurence a síly trhu, kdy vidíte dostatečný potenciál k otevření ziskového Interiérového hřiště, je třeba najít vhodnou nemovitost. Při výběru nemovitosti je třeba brát v potaz nejen její lokaci a velikost, ale také vnitřní infrastrukturu (návštěvníci si budou chtít odpočinout, jíst, pít atd.), možnost parkování, dostupnost městskou dopravou a další. Nezapomeňte, že větší nemovitost znamená větší hřiště a možnost většího výdělku a širších služeb pro Vaše návštěvníky.

Cíl

Doporučujeme Vám, abyste se podívali na všechna dostupná hřiště ve Vašem okolí a vyhodnotili, co chcete dělat jinak – lépe. Ať už z pohledu kvality hřiště samotného (rozdíly ve kvalitě materiálů a montáže jsou obrovské a hřiště vyžadující neustálé opravy se může stát spíše Vaší noční můrou než snem), z pohledu atrakcí, které návštěvníkům chcete nabídnout, tak i z pohledu služeb samotných. Čistota hřiště, dobrá káva a kvalitní jídlo mají, samozřejmě vedle kvality a atraktivnosti hřiště samotného, také velký vliv na to, kam se rodiče s dětmi rozhodnout jít.

Projekt

Poté, co jste si vybrali správné místo pro realizaci dětského hřiště či trampolínového parku, a máte jasnější představu o tom, jak by vše mělo vypadat a fungovat, můžeme začít s projektováním. Pokud stavíte novou budovu nebo děláte rozsáhlou rekonstrukci, je vhodné, abychom již v této fázi pracovali společně. Co od Vás budeme potřebovat pro zpracování projektu?


1. Dispozice prostor

Potřebujeme znát přesnou dispozici prostoru, kde má být dětské hřiště umístěno, včetně přesné, „čisté“ výšky stropu (bez osvětlovacích těles). Ideální je zaslání podkladů v .dwg formátu a fotografií. Ve složitějších případech Vás samozřejmě navštívíme na místě samotném, abychom si vše vyjasnili osobně.

2. Základní koncepce

  • finanční limit investice
  • jaké atrakce chcete na hřišti mít? Pokud nemáte jasnou představu, nechejte to na našich zkušenostech.
  • rozměr a tvar hlavní atrakce – labyrintu a dalších atrakcí jako jsou nafukovací atrakce, trampolíny, sportoviště, herní automaty atd.
  • chcete hřiště situovat do nějakého tématu? Třeba džungle, vesmír, hrad, podvodní svět, či máte nějaké vlastní téma? Zpracujeme ho.
  • pokud ne, jaké barvy preferujete? Zašleme Vám základní vzorníky nebo barevnou kombinaci můžete opět nechat na nás
  • předpokládaný termín realizace

Projekt, včetně cenové nabídky Vám připravíme do cca 20 dnů.

Realizace

Gratulujeme, že jste se rozhodli pro realizaci Vašeho hřiště s firmou BabyKoutek. Uvidíte, že Vás nezklameme. Celý proces od objednávky až k předání dokončeného hřiště trvá cca 12-14 týdnů v závislosti na velikosti hřiště. Pro samotnou montáž budeme potřebovat dostatečně velký vstup do budovy a možnost složit v místě realizace všechen potřebný materiál. Samotná montáž se pohybuje v rozmezí dnů, spíše ale týdnů, opět v závislosti na rozsahu realizace.

Je třeba si uvědomit, že v okamžiku, kdy postavíme dětské hřiště, se často již nelze dostat ke stěnám a podlahám. Dětské hřiště by mělo být poslední dodávkou a měli bychom ho montovat v již čistém prostředí, aby nedošlo ke znečištění hřiště.

Co se týká podlah, respektive pokládky podlahové krytiny, ideální je, pokud se podlahová krytina položí až po instalaci dětského hřiště a podlahář přesně dokončí všechny plochy až nakonec. Můžeme však montovat i na již položené podlahové krytiny, v tomto případě je však nutné se domluvit na překrytí podlahových krytin ochrannou fólií, aby nedošlo k jejímu zničení a znečištění (pokud se jedná o koberce či PVC). V rámci hřiště však vždy řešíme podlahu z EVA pěny, nebo žíněnek. Tyto můžeme pokládat jen na beton, další krytina je zbytečná.

Ostatní organizační detaily vyřešíme před nástupem na montáž.

Certifikace a bezpečnost.

Po dokončení dětského hřiště je čas na certifikaci. Každé hřiště je jedinečné, a proto každé musí být jedinečně certifikované. My spolupracujeme s TÜV, což je nejprestižnější notifikovaná osoba z celosvětového pohledu. Je to pro Vás zárukou, že hřiště bude opravdu bezpečné. Vše probíhá tak, že v horizontu cca týdne po dokončení montáže navštíví hřiště inspektor od TÜV a v reálu provede kontrolu, zda je vše v pořádku a zda hřiště odpovídá ČSN EN 1176. Následuje proces certifikace (administrativní proces), kdy je asi do 3 týdnů vydán certifikát, na jehož základě vydává BabyKoutek prohlášení o shodě dle Nařízení vlády 173/1997 Sb. Certifikát tedy obdržíte asi do měsíce od dokončení hřiště.

Otevření

A je to tady. Konečně. Dnes můžete slavnostně otevřít Vaše hřiště a můžete začít vydělávat investované finance zpět. Měsíce jste tvrdě pracovali, tak teď si užívejte radost a smích dětí!

Servis a údržba

BabyKoutek je Vám samozřejmě po celou dobu provozu Vašeho hřiště k dispozici pro řešení veškerého servisu a povinných kontrol hřiště dle ČSN EN 1176. Rádi se budeme podílet na perfektním fungování Vašeho hřiště, je to i naše vizitka a důvod pro naše zákazníky, aby se k nám vraceli.

Průběh realizace od projektu až k dokončenému hřišti

Chcete zvýšit atraktivnost Vaší kavárny, restaurace či penzionu?

© BabyKoutek s.r.o | Změnit nastavení cookies
Tvorba webu HexaDesign.cz HexaDesign tvorba webu